Jak zaujmout druhé lidi? Proč je důležité umět prezentovat sám sebe a co je největší silou? Co odlišuje skvělého řečníka od ostatních? Co je prezentační dovedností číslo jedna? Jak si získat důvěru ostatních?

1418812_77341743
 

Lidé s prezentačními dovednostmi vědí, že diváka mohou nejvíce zaujmout pouze jedním a to že zůstanou sami sebou.  Spousta lidí si myslí, že jakmile začne někdo mluvit před skupinou, stane se někým jiným, novým. Jenže čím více je řečník spontánní, tím je vyšší pravděpodobnost, že bude působit jako člověk a bude mít díky tomu větší vliv na své publikum.

Mít skvělé prezentační dovednosti je rozhodující, pokud chcete být vnímáni jako odborníci ve svém oboru. Zaujmout, inspirovat a vzdělávat každé publikum je ušlechtilá činnost.

Zranitelnost je Vaše největší síla. Schopnost mluvit přímo od srdce, inspirovat své publikum a být si jistý a shodný ve všem, co děláte, to odlišuje skvělého řečníka od ostatních.

Prezentační dovedností číslo 1 je navázání očního kontaktu.

Někteří řečníci rychle skenují místnost očima a také rychle mluví. Lidé, kteří s námi udrží oční kontakt v nás vzbuzují důvěru. Naopak lidé, kteří nedokáží udržet oční kontakt, vzbuzují v ostatních nedůvěru. Mozek řečníka je při rychlém skenování celé místnosti a lidí ohromen vším co vidí: různé tváře, různé barvy, různé oblečení, což vyvolává v řečníkovi pocit stresu a strachu.

Co musí skvělý řečník udělat, je najít kotvu v očích jednoho jedince, zpomalit, zorientovat se. Pak má možnost soustředit svou energii.

Takže začněte tím, že se podíváte do očí jednoho člověka a mluvte k této osobě. Na konci věty se přirozeně pozastavte, jako při čtení knihy a najděte dalšího jednotlivce. Místo mluvení se skupinou tu tedy máme sérii hovorů s jednotlivými členy publika.

Toto a spousta dalšího se můžete naučit od nejlepšího řečníka na světě, mistra komunikace, Andyho Harringtona.