Také jste již někdy přemýšleli nad tím, zda život, který žijete, je skutečně ten, který žít chcete? Nebo jste obětí svého okolí a dobrovolně se necháváte ovlivňovat lidmi, kteří sami nežijí tak, jak chtějí? Nejčastější příčinou je to, že nedokáží určit, co vlastně chtějí.

 
1418812_77341743
 

Pokud si neplánujete svůj život, pravděpodobně skončíte v plánu někoho jiného. A hádejte, co naplánoval pro Vás? Nic moc.“
Jim Rohn

 

Proč Vám ostatní řídí Váš život? Proč se zaobírají Vámi a ne sebou? Odpověď je jednoduchá. V době kdy se zaměřují na Vás, nemusí řídit svůj život, vzdávají se zodpovědnosti za svůj život. Není to Váš problém, ale jejich. Vidí na Vás to, co mají v sobě, jací jsou, ale to s Vámi nemá nic společného.

Mám pro Vás skvělou zprávu! Vy jste architektem svého života a jen Vy určujete, kdo bude mít vliv na Váš báječný život. Jen Vy víte, co chcete, jaký máte životní cíl a Vaší povinností je následovat ho.

 

Tvým úkolem v životě není překonávat ostatní, ale sám sebe.“
Zig Ziglar

 

Také posloucháte, že všechno co děláte, děláte špatně? Oni jsou přeci Ti zkušenější, Ti co jim něco nevyšlo, a proto přesně ví, že ani vám to nevyjde. Ale přesto s dobrou vírou Vám radí, ať žijete svůj život, že Vás mají rádi, že kdyby mohli, tak Vám pomohou. A když zjistíte, jak si představují jejich pomoc, zjistíte, že to by Vás stáhlo zpátky dolů a jde přesně o nalinkovaný život, tak, aby ostatní byli spokojení. Ale co Vy? Ano, nemyslí to špatně. Za každým chováním každého člověka je pozitivní záměr. Něco co mu dané chování přináší nebo ho před něčím ochraňuje. Možná jen chtějí mít dobrý pocit z toho, že Vám pomohli anebo je to něco jiného. Ale jen Vy víte, jakou pomoc v daném okamžiku potřebujete. Důvěřujte svým pocitům.

 

„Můžete dělat, být a mít všechno, co si dokážete představit.“
Neale Donald Walsch

 

Jejich mozek se ujišťuje, hledá potvrzení svých přesvědčení, že tak to je správně, tak jak žijí oni a tedy i Vy tak máte žít. Ale necháte si opravdu radit od člověka, který není spokojen se svým životem? Je nespokojen ve vztahu, v práci, nemá zrovna dostatek peněz? Je to skutečně toto Váš cíl, kam se chcete ve svém životě dostat? Já osobně se nechávám inspirovat lidmi, kteří žijí spokojeným životem a v dané oblasti jsou tam, kde se v budoucnu budu nacházet i já. Přemýšlejte tedy, jaké lidi si pouštíte do svého života. Jste průměrem 5-ti lidí, se kterými trávíte čas. Pečlivě tedy sledujte, jací lidé se kolem Vás pohybují.

 

„Umění žít spočívá v tom, správně se rozhodnout, co ze života vypustit.“
A. de Saint Exupéry

 

Většina lidí vidí život jako komplikovaný, ale jen proto, že oni si ho takový vytvořili. Mají ho tak nastavený a projektují si díky němu takovou komplikovanou realitu. Jsem názoru, že život je lehký a jednoduchý, pokud žijete v souladu se základními životními zákony. Pokud se život realizuje jako komplikovaný, pak je to pouze Vaší neochotou změnit věci, které ve svém životě nechcete a hledání výmluv, proč to nejde. To, co máte uvnitř sebe, se Vám projektuje do Vaší reality. Ujišťujete se, že takto je to správně a že jste obětí okolností. Zůstáváte ve své komfortní zóně a je Vám vlastně fajn se vším tím zlým čím se dobrovolně, ano, skutečně dobrovolně, obklopujete. Obelháváte sami sebe, že tam, kde jste, musíte zůstat. Ale položte si otázku: Máte kořeny hluboko v zemi jako strom, že se nemůžete hnout z místa? Jistě se dokážete snadno pohybovat a tedy i změnit svůj život.

 

Jak se vyhnout tomu, aby Vám ostatní řídili život? Zde mám pro Vás pár tipů:

  • Přijměte zodpovědnost za svůj život. Konec výmluv, je to tak, za všechno co se Vám v životě děje, si můžete sami. Je to úžasná zpráva! Vy sami ovlivňujete svůj život, vy sami ho můžete změnit dle svých představ! Nemusíte již na nic čekat!
  • Žijte vědomě. Žijte teď a tady. Prožívejte vědomě každý okamžik. Pozorujte svůj život, sebe, své chování, své myšlenky.
  • Vytvořte si správné návyky. Zjistěte, co děláte celý den, žijete tak, jak chcete? Slouží Vám vše, co děláte? To, co Vám neslouží, odstraňte a nahraďte něčím, co Vám přinese něco dobrého.
  • Mějte rádi sami sebe. Važte si sami sebe. Každý člověk je jedinečný. Neexistuje takový druhý člověk, jako jste Vy! Každý máte v sobě všechny zdroje k tomu, abyste dokázali, cokoli co si jen dokážete představit.
  • Stanovte si své hranice. Je nutné mít své hranice, přes které nikoho nepustíte. Ať je to člověk blízký nebo úplně cizí. Vaše hranice Vám ukazují, jak moc se máte rádi, jak si sami sebe vážíte.
  • Naučte se ovládat své emoce. Ovládání Vašich emocí Vám velmi zjednoduší život a posune Vás to dál na cestě za vnitřním klidem a štěstím. Velmi dobrým nástrojem nejen pro ovládání emocí je NLP (neuro lingvistické programování).
  • Najděte sami sebe. Důležitým okamžikem v životě je najít sám sebe. Objevit kdo vlastně jste, jaké máte talenty, co Vás skutečně baví, co je Vaší vášní.


Máte pocit, že potřebujete životní změnu, ale že to sami nezvládnete? Kontaktujte mě… Moc ráda se Vám budu věnovat a jistě společně nalezneme vhodnou cestu.

Pokud Vás tento článek zaujal a myslíte si, že by mohl pomoci někomu z Vašich přátel, sdílejte ho a podílejte se na pozitivních změnách života dalších úžasných lidí, jako jste Vy.