Člověk dospívá v okamžiku, kdy začne lásku dávat, místo toho, aby ji vyžadoval. Když začne překypovat a sdílet, když začne rozdávat.“
OSHO

Přemýšleli jste někdy nad svým vztahem, nebo ho jen žijete den za dnem, týden za týdnem, rok za rokem? Pracujete vědomě na svém vztahu, uvědomujete si, co se ve Vašem vztahu odehrává nebo to neřešíte a Váš vztah prostě jen je? Řídíte a směrujete svůj vztah ke společným cílům nebo se potácíte v ničem? Upevňujete svůj vztah nebo naopak Váš vztah upadá a nevíte, co máte dělat?
 
1418812_77341743
 

„Vědomá láska je klíčem ke vztahu, o kterém sníte.“

Buďte pravdiví sami k sobě. Důležité je uvědomění si, co od vztahu očekáváte, co ve vztahu chcete mít. Na druhé straně, co jste sami ochotni do vztahu dát, investovat. Jsou tyto dvě strany v rovnováze? To co vyžadujete od druhého, jste ochotni také nabídnout? Vaše partnerství posilujete, pokud se soustředíte na to, co Vašemu vztahu dodává sílu a co Vás spojuje. Ve vztahu vždy dostáváte jedině to, co sami dáváte. Z toho vyplývá, pokud se sami zaměříte na dávání toho, co sami chcete dostávat, pak to také dostanete.

„Buďte takoví, jaký má být Váš partner. Chcete-li partnera, buďte jím.“

Partner není vlastnictví. V současné době velmi aktuální téma. Většina lidí si plete závislost na druhém člověku s láskou. A pak slyšíte ze všech stran, že láska bolí. Ale není to tak. Bolí Vás to, že je Vám odepřen člověk, na kterém jste závislí. Ale závislost s láskou nemá nic společného. Pokud jste závislí, pak prožíváte strach ze ztráty partnera a kde je strach, tam není místo pro lásku. Svoboda je právem každého člověka. Dejte partnerovi svobodu, jedině tak má možnost, se rozhodnout zůstat.

Komunikujte se svým partnerem. Také si všímáte, že skutečná komunikace mizí ze vztahů? Komunikaci se dnes říká pouze pokynům, které dáváme jeden druhému, co má udělat, aby byl zajištěn chod domácnosti a rodiny. Např. vynes odpadky, odvez děti do školy, dojdi nakoupit. Během dne tak spolu páry komunikují pouze několik minut. Je prokázáno, že páry, které spolu mluví hodně, jsou šťastnější a jejich vztah je stabilnější. Takže mluvit, mluvit a mluvit a na druhé straně naslouchat je tou správnou cestou k lepšímu a spokojenému vztahu. Komunikujte při všech příležitostech a o všem možném.

Odevzdejte se. Odevzdání se je to nejlepší co můžete zažít. Teprve odevzdáním vzniká ze dvou lidí pár. Pokud se odevzdáte, zažijete skutečnou blízkost, jednotu.

Pečujte o svůj vztah. Váš vztah je to, co z něj uděláte. Vyvolávejte pocit štěstí, i když zamilovanost už opadla. Vneste do vztahu humor a lehkost. Hrajte si a tvořte každý den neobyčejným. Uvědomte si, jak cenný vztah máte, co všechno pro Vás partner dělá. Važte si svého partnera a on si bude vážit Vás.

Udělejte místo svému partnerovi ve svém životě. Dejte svému partnerovi najevo jak je pro Vás jeho blízkost cenná. Ukažte mu, jak jste šťastní po jeho boku. Poskytněte svému partnerovi své uznání. Pokud partner bude ten nejdůležitější ve Vašem životě, pak také Vy budete ti nejdůležitější v tom jeho. Dejte partnerovi najevo, že víte, jak Vás obohacuje, podporuje a dodává Vám sílu. Chcete pevný a odolný vztah? Poukažte na partnerovu jedinečnost.

Podporujte svého partnera. Každý úspěch Vašeho partnera je také Vaším úspěchem. Chcete mít po boku silného partnera? Tak ho podporujte!

Používejte jazyk lásky svého partnera. Existuje 5 jazyků lásky. Každý člověk upřednostňuje jiný a podle toho zda ten druhý hovoří jeho jazykem lásky, je ve vztahu buď spokojený nebo nespokojený. Někdo potřebuje lásku vyznávat prostřednictvím slov, rád slyší jak moc ho máme rádi. Jiný pozná, že ho druhý má rád, pokud mu věnuje dostatečnou pozornost. Další jazykem lásky jsou dary. Chcete-li tedy člověku, jehož jazykem lásky jsou dary, projevit lásku, kupte nebo vyrobte mu dárek. Jazykem lásky jsou také skutky, pomáhejte svému partnerovi, udělejte pro něho něco, co víte, že ho potěší. Např. uvařte mu oblíbené jídlo. Ale pozor! Udělejte to s vlastní vůle a ne proto, že Vám nic jiného nezbývá. A posledním jazykem lásky jsou dotyky. Dotýkejte se svého partnera jak je to jen možné, každou chvíli, velmi to ocení. Teď již zbývá jen jediné, zjistit jazyk lásky Vašeho partnera a začít ho používat.

Dejte partnerství hlubší smysl. Hlubší smysl je motorem, který vztah popohání a provede ho bezpečně všemi úskalími. Pokud si nejste vědomi hlubšího smyslu, pak je partner vyměnitelný. Hledejte hlubší smysl. Ptejte se, proč jste ve vztahu s daným člověkem? Co Vám to přináší? Co to přináší partnerovi? Jak si můžete vzájemně pomáhat? Proč by měl tento vztah pokračovat? Každý vztah má hlubší smysl, jen ho objevit.

 

Pokud chcete být šťastní s někým jiným, naučte se být šťastní sami se sebou. Pak je Váš partner otázkou vědomého výběru a ne potřeby.

Toužíte vytvořit vysněný vztah? Kontaktujte mě.

Pokud Vás tento článek zaujal a myslíte si, že by mohl pomoci někomu z Vašich přátel, sdílejte ho a podílejte se na pozitivních změnách života dalších úžasných lidí, jako jste Vy.