Má v současné době člověk dostatek důležitých látek pro své zdraví? Co jsou to zelené potraviny? Co mezi ně patří? Jaké je jejich složení? Jak působí zelené potraviny na naše tělo a zdraví? Jak moc nás ovlivňují?
1418812_77341743

Dnešní člověk jí, přibírá na váze a přesto má nedostatek vitamínů a dalších důležitých látek pro zdravý život. Velká část naší stravy je tepelně a chemicky upravována. A během této úpravy je většina účinných látek zlikvidována. Například vitamíny mizí již při teplotě +40°C!

Zelené potraviny se staly trendem dnešní doby. Jsou dokonalé, protože jsou namíchány samotnou přírodou.  Jsou složeny z jednotlivých prvků přesně tak, jak potřebujeme a můžeme nejlépe využít. Jedna látka podporuje druhou pro lepší působení a využití naším organismem. Jejich významný antioxidační vliv působí proti spoustě nemocí, včetně rakoviny. Díky tomu, že jsou jednoduché na přípravu, ideálně se hodí do dnešní doby.

Zelené potraviny jsou vysoce komplexní potraviny. V ideálním poměru obsahují takřka všechny živiny nutné ke správné funkci našeho těla. To znamená, že dokážou vytvořit prostředí pro dlouhý a zdravý život.

Mezi nejznámější zelené potraviny patří:

  • Chlorella
  • Spirulina
  • Zelený ječmen
  • Zelená pšenice

Chlorella

Naše tělo čelí znečištění životního prostředí každý den. Některé potraviny obsahují pesticidy, chemické látky se uvolňují do ovzduší, plody moře jsou plné těžkých kovů a rtuti. Můžeme se bránit, ale není možné se zcela zbavit všech zdrojů toxinů z našeho prostředí. Nejlepším přírodním prostředkem pro odstranění toxických látek z našeho těla je čistá zelená řasa – chlorella.

Chlorella obsahuje řadu užitečných látek. Je velkým zdrojem bílkovin, vitamínů a minerálů. Dále obsahuje růstový faktor CGF, který má vliv na buněčný růst, čímž dochází k posílení organismu. Další složkou je chlorofyl, který zlepšuje krevní obraz, detoxikuje, urychluje hojení ran a zabraňuje zánětům. Významnými složkami jsou také chlorellin, probiotikum a přírodní antibiotikum a sporopollein, který se podílí na detoxikaci. Užívání chlorelly snižuje kyselost vnitřního prostředí.

Mladý ječmen

Mladý ječmen obsahuje také spoustu vitamínů a minerálních látek. Méně známou složkou je cholin, který je důležitý pro správné fungování nervového systému a jeho nedostatek může být jeden z faktorů, který ovlivňuje vznik Alzheimerovy choroby. Stejně jako chlorella obsahuje chlorofyl a je významný při tvorbě zásaditého prostředí v našem těle.

Spirulina

Spirulina není řasa jako chlorella, ale sinice. Obsahuje spoustu vitamínů a karoteny. Patří mezi potraviny s nejvyšším obsahem bílkovin. Také obsahuje minerály, rostlinné živiny, enzymy, chlorofyl a další prospěšná barviva, například fykocyanin. Toto barvivo má antioxidační a protizánětlivé účinky. Spirulina má pozitivní účinky na ledviny, snižuje jejich toxické zatížení.

Mladá pšenice

Mladá pšenice je vhodná pro doplnění minerálů, vitamínů, antioxidantů, aminokyselin, aktivních enzymů, chlorofylu. Působí v těle zásadotvorně a významně přispívá k celkové detoxikaci. Mladá pšenice má pozitivní vliv na střeva a celý trávicí trakt. Je tedy vhodná pro lidi trpící žaludečními problémy: zánět žaludku, střev, žaludeční vředy, pálení žáhy, crohnova choroba. Mladá pšenice zlepšuje metabolismus a urychluje spalování tuků.

Obohaťte svůj stůl o zelené potraviny a uvidíte, co vaše tělo udělá po doplnění toho, co mu doposud chybělo.