Co je vlastně ta ŽIVÁ STRAVA? Je to jen módní trend nebo návrat k naší přirozenosti? Co mám jíst, pokud chci živou stravu zařadit do svého jídelníčku?

1418812_77341743

Elixír zdraví a dlouhověkosti si můžete namíchat i Vy a to už dnes. Syrová strava, vitariánství, raw food to vše znamená ŽIVÁ STRAVA.

Člověk, který se živí syrovou stravou, konzumuje potraviny za syrova. Potraviny nesmí projít tepelnou úpravou nad 42ºC, v opačném případě přichází o spoustu enzymů a výživných látek. Jde o přírodní stravu, nevařenou, bez barviv, konzervantů a jakýchkoli genetických úprav.

ŽIVÁ STRAVA není žádný nový módní směr. Je to návrat k potravě, jakou se člověk živil od pradávna.

ŽIVÁ STRAVA není jen nějaká dieta, při které chce člověk zhubnout.ŽIVÁ STRAVA je životní styl.

Tento stravovací styl má jak spoustu příznivců, tak i odpůrců. Živá strava není pro každého. Někomu vyhovuje a jinému ne. Nejdůležitější je, abychom při jídle cítili příjemné pocity. Jen tak může naše tělo využít z potravy to nejlepší, co právě potřebuje. Naše tělo je téměř dokonalý stroj, který když budeme poslouchat a následovat ho, uděláme to nejlepší.

Živá strava je jednou z možností jak oživit jídelníček, cítit se lépe, uzdravit se, případně začít nový životní styl.

Ať už ve svém životě děláte cokoli, dělejte to, jen pokud vám to přináší pozitivní pocity a pro sebe si nechte to poslední rozhodnutí.

Návod na elixír zdraví a dlouhověkosti:

Strava vitariána se z největší části skládá z listové zeleniny, ovoce a ostatní zeleniny. Zdrojem aminokyselin, základních stavebních kamenů bílkovin, jsou klíčky, luštěniny, ořechy, semínka. A poslední složkou živé stravy na vrcholu pyramidy jsou bylinky, mořské řasy, zelený ječmen, olivový olej.

Použitím syrových potravin můžete vykouzlit taková jídla, která připomínají složitější vařenou stravu. Zároveň můžete získat to nejlepší ze syrových potravin i velmi jednoduše a to například pokud jedno jídlo bude obsahovat pouze jeden druh ovoce. Já jdu cestou jednoduchosti, kdy přípravou jídla strávím velmi málo času, pochutnám si a navíc se cítím báječně s vědomím, že jsem svému tělu poskytla to nejlepší, co jsem mohla.

Jednou denně se při jídle zamyslete jaké prospěšné látky tělu dáváte a jak se při tom cítíte.

Žijete, abyste jedli nebo jíte, abyste žili?