Čím si vybudovat pevné zdraví? Jak dát nemocem poslední sbohem? Co se děje s naším tělem, pokud mu nedopřejeme živou stravu? Co dává vařená strava našemu tělu? Léčíte se nebo uzdravujete?

1418812_77341743

PH našeho těla je buď zásadité nebo kyselé. Pokud jde o zdraví, naše pH je nesmírně důležité. To určuje, zda je tělo ve zdravém stavu zásaditosti, nebo v nebezpečném stavu kyselosti. Zdravý stav zásaditosti znamená, že nemoc nemůže existovat v těle, které má zásadité pH.

Stupnice pH je stupnice v rozmezí 1 až 14, kde 1 znamená nejvíce kyselé, 7 je neutrální a 14 je nejvíce zásadité. Naše ideální pH je 7,3 až 7,45, což je mírně neutrální až zásadité. Úroveň pH si můžete změřit i doma, indikátorové papírky dostanete jak v lékárně, tak na internetu.

Je dobré znát své pH, protože je to skvělý indikátor našeho zdravotního stavu. Příklady nemocí, které jsou spojeny s překyselením, jsou například cukrovka, obezita, migrény, šedý zákal, rakovina, artritida, mrtvice, dna, ranní nevolnosti, alergie a osteoporóza. Pokud je naše pH kyselé, pak je potřeba posunout toto pH do ideálního stavu tedy 7,3-7,45.

Všechno, co jíme, pijeme a jak se cítíme ovlivňuje naši pH. Některé potraviny vytváří kyselé prostředí, zatímco jiné zásadité prostředí.

Obecně platí, že potraviny na živočišné bázi, jako je maso a mléčné výrobky, tvoří kyselé prostředí. Zpracované potraviny a vařená strava mají velký vliv na kyselost a přispívají tedy ke vzniku mnoha nemocí. Do hry vstupují také čistící prostředky, které používáme v domácnostech, jako mýdla, osvěžovače vzduchu, čističe na okna apod. Tyto všechny prostředky obsahují chemické látky, které jsou toxické pro naše tělo a mají dopad na kyselé prostředí v našem těle.

Naopak potraviny rostlinného původu, jako je ovoce a zelenina, jsou zásadité a můžeme je označit jako zdroj látek, díky kterým se můžeme uzdravit a udržet si pevné zdraví.

Pár typů jak dosáhnout zásaditého prostředí:

  1. Pijte čerstvé zeleninové šťávy každý den.
  2. Pijte šťávu z citronu vymačkanou do sklenice teplé vody nejlépe hned ráno (citron má sice kyselou chuť, ale je zásaditý)
  3. Jezte hodně zeleniny a ovoce.
  4. Držte se dál od všech zpracovaných a smažených potravin, které jsou velmi kyselé.
  5. Vyhněte se rafinovanému cukru, cukr obsažený v čerstvém ovoci je v pořádku.
  6. Zahrňte do své stravy zelený ječmen a  řasy – např. Chlorella
  7. Na zásaditém prostředí se také významně podílí GOJI (kustovnice čínská)

Takže zjistěte své pH a zapracujte na svém pevném zdraví.